Witamy na blogu firmy Giełda Parkietów Michał Bortnowski
Wysokość listwy przypodłogowej – ile powinna wynosić?
Decydując się na zmianę pokrycia podłogowego, warto wziąć pod uwagę czynniki, na które będzie narażone i czy zastosowany materiał sprosta wymaganiom domowników lub użytkowników pomieszczenia. Niemniej ważną kwestią jest estetyka wykończenia. Właśnie dlatego wiele osób długo zastanawia się nad tym, jaki kolor czy wzór podłogi będzie najlepszy, a do tego czy będzie pasował do koloru ścian i umeblowania. Jednym z problemów, jeśli chodzi o efekty wizualne, może być obwodowa szczelina dylatacyjna. Aby ją ukryć, wystarczy zamontować listwy przypodłogowe. Jaka powinna być ich wysokość i co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o ten detal wnętrza?
Jak podłogi drewniane wpływają na zdrowie domowników?
Wykończenie mieszkania jest sporym wyzwaniem. Osoby, które się go podejmują, zwykle poszukują takich rozwiązań, które posłużą im przez długie lata, do tego będą praktyczne i estetyczne. Wiele z nich zwraca uwagę głównie na meble lub inne elementy, które przykuwają największą uwagę domowników czy gości. Warto jednak zatrzymać się przy elementach wykończenia, na przykład pokryciu podłogi. Nie każdy wie, że wybrany materiał ma znaczenie w kontekście zdrowia domowników. O co dokładnie chodzi i dlaczego inwestycja w drewniane podłogi to dobry pomysł?
Zalety podłóg z litego drewna
Podłoga to najważniejszy element każdej części użytkowej. To po niej się chodzi, na niej stoją meble, a więc ulega największej eksploatacji. Wybór jej wykończenia zależny jest od oczekiwań i budżetu. Giełda Parkietów jest miejscem, w którym znajdziemy różne materiały, służące jej pokryciu.
Sztuka układania podłóg. Dostępne wzory
Drewniane podłogi dodają pomieszczeniom ciepła i przytulności. Drewno kojarzy nam się z naturą, dlatego coraz częściej do domów i mieszkań wybieramy parkiety, podłogi z desek czy mozaiki. Gdy zapadnie już decyzja odnośnie rodzaju drewna, po jakim będziemy na co dzień stąpać, pozostaje jeszcze wybór sposobu ułożenia poszczególnych elementów podłogi. Jak wygląda paleta dostępnych wzorów?
Charakterystyka podłóg warstwowych
Podłogi warstwowe zrobione są z kilku warstw co sprawia, że wykazują się szczególnymi cechami użytkowymi. Czym dokładnie się charakteryzują, a także dlaczego warto zdecydować się na ich montaż w domu lub mieszkaniu?
Podłoga drewniana – lakierowana czy olejowana?
Podłogi drewniane są doceniane szczególnie za ich piękny wygląd, wytrzymałość i naturalność. Aby utrzymywały swoją świetną kondycję przez lata, należy o nie odpowiednio zadbać. Najpopularniejszymi sposobami zabezpieczenia drewnianych podłóg jest ich lakierowanie lub olejowanie. Każdy z nich ma swoje zalety i mankamenty. Który wybrać?
Jak dobrać drewno na taras?
Taras to idealne miejsce do weekendowego relaksu z książką i kawą oraz wakacyjnych spotkań z przyjaciółmi. Powierzchnia tarasu powinna dobrze komponować się z wykończeniem domu oraz stylem ogrodu. Równie istotne jest dopasowanie jej rodzaju do warunków otoczenia, w jakim taras będzie się znajdował. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jakie drewno wybrać na taras, aby pięknie się prezentował i był solidny.
Aktualne trendy kolorystyczne w podłogach drewnianych
W trendach wnętrzarskich w 2020 roku widać było wyraźne inspiracje Matką Naturą. Na podłogach królował naturalny kamień lub drewno. Na jakie odcienie tego drugiego materiału najczęściej decydowali się klienci urządzający i remontujący swoje nowe domy? Sprawdźmy!
Parkiet czy panele laminowane – na co się zdecydować?
Przy wyborze materiału na podłogę kupujący zwykle kierują się efektem wizualnym, komfortem i ceną produktu. Zarówno parkiet, jak i panele laminowane mają swoje wady i zalety. Przedstawiamy porady, jaki materiał wybrać.
Jak dobrać podłogę do ogrzewania podłogowego?
Ogrzewanie podłogowe to obecnie popularne i coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Zapewnia nie tylko przyjemnie ciepłą powierzchnię, ale również komfortowy rozkład temperatur, energooszczędność. Wpływa też na estetykę pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą jest też ograniczenie ruchu powietrza, co niweluje problem wzbijającego się kurzu.